Drukarki DTG Polyprint, ploter tnący PK1209, CAL-one 1000, CAL-one mini – RemaDays 2022

Już po raz dziewiąty Akonda zaprezentuje na Targach RemaDays swoją ofertę rozwiązań do introligatorni oraz po raz pierwszy ofertę do druku DTG Polyprint oraz druku pigmentowego. W dniach 23-25.03 w EXPO w Nadarzynie, w hali F, firma zaprasza na swoje stoisko K7!

„Spotkania i rozmowy z naszymi Gośćmi zawsze dostarczają ogromnej satysfakcji! Opowiadanie o tym, co może wykonać dana maszyna to jedno, ale zawsze powinno być to poparte namacalnymi efektami pracy i Targi są właśnie miejscem gdzie możemy tego dokonać. Dlatego zaprezentujemy produkty zrealizowane przez ploter tnący iEcho PK1209 i nowe możliwości, jakie otwiera on przy produkcji etykiet, opakowań i szeroko pojętej reklamy.” – opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda.

Ploter tnący iechoiEcho PK1209

Ploter tnący iEcho PK1209 Pro Max zostanie zaprezentowany na targach w Polsce po raz pierwszy! Model iEcho PK1209 Pro Max to rozwinięcie modeli ploterów tnących PK0604 i PK0705, które pracowały w formatach 60×40 i 75x53cm; powiększony PK1209 Pro Max pracuje z maksymalnym formatem 120x90cm. Każdy ploter tnący iEcho jest wyposażony w noże wleczone, kółko bigujące, kamerę CCD do precyzyjnego pozycjonowania wydruku, a w zależności od modelu plotera dodatkowo mamy do dyspozycji nóż oscylacyjny, nóż aktywny, odwijak do folii czy czytnik kodów kreskowych. Plotery tnącę iEcho PK dają niezliczone możliwości obróbki materiałów jak karton, tektura lita i warstwowa, papiery i folie samoprzylepne, spienione PCV, folie magnetyczne, pianki PE i wiele, wiele innych, pozwalając na produkcję – opakowań kartonowych i tekturowych, etykiet, naklejek, magnesów, wypełnień do opakowań, puzzli czy elementów dekoracyjnych, jak toppery, girlandy. 

Poprzedni sezon pokazał, że kalendarze trójdzielne “nie zawiodły” i  jest to świetna reklama – eksponowana przez okrągły rok! Wierzymy w kreatywność naszej branży i to, że będą one coraz bardziej atrakcyjne wizualnie – nie tylko przez sam projekt graficzny, czy przez uszlachetnianie ale też wycinanie nietypowych kształtów kalendarza! Dlatego z całym przekonaniem rozwijamy portfolio produktów do automatyzacji produkcji kalendarzy, by klienci jeszcze chętniej wieszali je na ścianach.” – zapewnia Dominik Szulim.

półautomat do klejenia kalendarzy trójdzielnych

Po raz pierwszy na RemaDays Akonda zaprezentuje półautomat do klejenia kalendarzy CAL-one mini. Urządzenie jest wyposażone w podajnik blatów, stację ręcznego doklejania kalendariów z aplikacją kleju na zimno lub na gorąco i windę na wykładaniu. Praca z półautomatem do klejenia kalendarzy pozwala jednej osobie zrealizować ponad 300 kalendarzy trójdzielnych w godzinę. Elastyczność CAL-one mini pozwala na realizację nietypowych prac, jak doklejanie notesów, wytłoczek, tacek do płaskich, gotowych produktów, pozwalając na obłożenie maszyny pracą nawet poza sezonem kalendarzowym. 

Na stoisku Akonda będzie również CAL-one 1000, automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z automatycznym doklejaniem główki lub bez; lub kalendarzy czterodzielnych. CAL-one 1000 pozwala na realizację ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Konstrukcja sprawdzona w wysokonakładowej produkcji pozwoli na obniżenie kosztów związanych z produkcją i zachowanie wysokiej jakości w każdej firmie, myślącej o wysokich nakładach. 

Cal One

Premierowo zaprezentowana zostanie foliarka automatyczna, dedykowana do druku cyfrowego SF-390A. Foliarka wyposażona jest w ssawkowy podajnik arkuszy, mocny docisk realizowany przy wykorzystaniu siłowników hydraulicznych oraz automatyczną separację arkuszy. To foliarka do druku cyfrowego, która pełni również funkcję złociarki do druku cyfrowego, pozwalając na wyzłocenie elementów wydrukowanych tonerem. 

foliarka automatyczna laminator SF390A

Inne maszyny introligatorskie, które usprawnią pracę każdej drukarni i będzie możliwość przetestowania ich w pracy w Nadarzynie to Bigówka automatyczna Ausjetech Swift Auto i bigówka półautomatyczna Ausjetech Swift 335. Nie zabraknie również kombajnu introligatorski (multifiniszera) wycinającego i bigującego wizytówki, kupony, ulotki – Ausjetech SCC. To kompaktowe urządzenie, dzięki któremu automatycznie, z poziomu panelu dotykowego, można zrealizować znaczną część procesów introligatorskich w drukarni.

9375BSC

Prawdziwą nowością będzie prezentowane rozwiązanie do druku DTG na gotowej odzieży marki Polyprint. Akonda Tex dystrybuuje na terenie Polski markę Polyprint i najpopularniejsze drukarki DTG w ofercie greckiego producenta – TexJet Echo2 o powierzchni zadruku 40x60cm oraz TexJet Shortee o powierzchni zadruku 30x45cm. Obie drukarki są wyposażone w głowice drukujące Epson, i możliwość konfiguracji 2xCMYK lub CMYK+4W. Pokażemy również rozwiązanie do sprawnego, wydajnego przygotowywania odzieży do zadruku DTG – Polyprint Pretreater Pro. 

„Bardzo cieszymy się na spotkanie z Gośćmi Targów RemaDays, podkreślając bezcenność nawiązywania relacji bezpośrednich. Chcemy pokazać wszystkim efekty naszych prac na naszych urządzeniach, by każdy odnalazł ispiracje i możliwości rozwoju własnych kompetencji” – podsumowuje Kierownik Działu Handlowego – Mariusz Bogucki.