Plotery tnąco-bigujące pozwalaja na realizację prac, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla wysokonakładowej produkcji przy wykorzystaniu wykrojników.
Dają możliwości dotarcia do nowych rynków, które były praktycznie niedostępne dla druku cyfrowego, czy dla produkcji nisko- i średnio nakładowej.
Wszystkie plotery tnąco-bigujące iEcho PK są wyposażone w podajnik arkuszy, krążek bigujący, dwa noże wleczone, kamerę CCD do precyzyjnego pozycjonowania. Modele ploterów tnących iEcho PK Plus są rozszerzone o nóż oscylacyjny, a seria iEcho PRO max o nóż oscylacyjny i o nóż aktywny.
Najpopularniejsze produkty realizowane na ploterach tnąco-bigujących to:
– opakowania (z kartonu lub tektury)
Cała gama opakowań do produktów jak buteleczki, słoiki, kosmetyki, przez opakowania produktów promocyjnych i wiele innych drukowanych na kartonie. W małych i średnich nakładach lub w procesie prototypowania. Wycinane zazwyczaj nożem wleczonym lub nożem aktywnym. Przykładowo z pojedynczego arkusza SRA3 można wyprodukować pudełko w rozmiarze o długości 100mm, głębokości 50mm a wysokości 300mm.
W przygotowanej przez Akonda serii produktów Digital Box Factory na który składają się maszyny drukujące, plotery tnąco-bigujące iEcho oraz foliarki z funkcją złocenia, dostarczamy oprogramowanie do projektowania opakowań z dowolnych wymiarem korzystając z ponad 170 modeli przygotowanych dla kartonu i tektury (modele FEFCO i ECMA).
– opakowania z tektury falistej z zadrukiem lub bez
Ekologiczne opakowania z brązowej tektury, próbne opakowania do wysyłki, prototypowanie nietypowych opakowań, małych standów, pos’ów.
Tektura cięta jest zazwyczaj nożem oscylacyjnym lub nożem aktywnym.
Na ploterach tnąco-bigujących iEcho PK0705Plus możemy zrealizować bardzo popularny model pudełka fasonowego, wysyłkowego FEFCO 427, o wymiarach przekraczających 200x200x70mm
Na największym ploterzetnąco-bigującym PK1209 Pro max możemy wykonać pudło klapowe o wymiarze dochodzącym do długości 380mm, szerokości 200mm a wysokości nawet 500mm.
– naklejki (na papierach samoprzylepnych i foliach)
Etykiety, naklejki, czy to dla przemysłu, czy do zastosowań B2C jak naklejki na butelki weselne, domowe wino, craftowe piwo, słoiki z przetworami.
Wsparcie przy produkcji naklejek żywicznych, naprasowywanek DTF czy DSP na tkaniny
Wycinanie materiałów na ploterze tnąco-bigującyn iEcho
Narzędzia zainstalowane na ploterach tnących iEcho PK pozwalają na wycinanie materiałów jak:
– papier (kredowany, niepowlekany, ozdobny, kraft, foliowany, złocony)
poza pudełkami będą to teczki, wizytówki o nieregularnych kształtach, produkty przestrzenne, plecki do kalendarzy trójdzielnych, elementy dekoracyjne – topery, girlandy
– folie magnetyczne
Wykorzystywane w produkcji popularnych magnesów na lodówki, czy tymczasowych oznaczeń na auta
– spienione PCV
Najczęściej zadrukowane drukiem UV, niekiedy kaszerowane.
– pianki PE
Jako wypełnienie do opakowań podatnych na obicie elementów.
– tektura lita
Wycinanie kaszerowanej tektury litej przy produkcji puzzli. Możliwość zamontowania noża tzw. V-cut i nacinanie tektury pod kątem 45st (przy produkcji tzw. Rigid boxów, segregatrów, okładek)
– folie PET/PP
Do produkcji opakowań/pudełek przeźroczystych, toreb, woblerów.
Kreatywne możliwości jakie dają plotery tnąco-bigujące
Zaproponuj swoim klientom nowe możliwości przy wykorzystaniu ploterów tnąco-bigujących iEcho PK.
Akonda jest właściwym partnerem do wdrożenia nowej technologii w Państwa firmie. Na dzień pisania artykuły zainstalowaliśmy ponad 40 ploterów w całej Polsce, nasi technicy posiadają ogromny bagaż doświadczeń, pozwalający przeprowadzić idealną instalacje, szkolenie i wdrożenie plotera tnąco-bigującego.
Sprawdź specyfikcję i umów sie na prezentację plotera pod linkiem poniżej:
https://akonda.pl/ploter-bigujaco-tnacy-iecho-z-automatycznym-podajnikiem/
zobacz szczegóły odnośnie linii do cyfrowej produkcji opakowań Digital Box Factory
https://akonda.pl/box-factory/