Digital Box Factory

Druk opakowań w Twojej drukarni cyfrowej na wyciągnięcie ręki

Największe na świecie firmy doradcze prognozują wysokie wzrosty sektora opakowań, towarzyszyć im będą:

 

Z

Troska o środowisko

co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję druku na żądanie, brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań

Z

Dbałość o bezpieczeństwo marki

opakowanie jako element zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami.

Z możliwościami nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu –  na druk cyfrowy, opakowania Twoich klientów będą zabezpieczone przed skopiowaniem i podrobieniem.

Z

Krótkie serie

opakowanie jako element zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami.

Z możliwościami nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu –  na druk cyfrowy, opakowania Twoich klientów będą zabezpieczone przed skopiowaniem i podrobieniem.

Z

Zmiana znaczenia i roli opakowania

z reklamy na półce w markecie, na bezpieczne opakowanie, często zgodne z identyfikacją wizualną sklepu wspierające zaprojektowaną wizję marki przy sprzedaży on-line. Dodatkowo znaczenia nabiorą praktyczne względy – opakowanie zaprojektowane do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki i ewentualnego zwrotu.

Dlatego oprogramowanie które dostarczamy w projekcie Digital Box Factory jest kompatybilne ze 169-cioma standardami pudełek największych organizacji zamującej się przemysłem opakowaniowym – Ecma w zakresie opakowań z kartonu, Fefco w zakresie opakowań z tektury.

Możliwości druku cyfrowego wraz z możliwością wycięcia i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie bez konieczności produkcji wykrojnika daje nieograniczone możliwości przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

Akonda prezentuje kompletną linię post-procesingową do produkcji cyfrowych, wysoko uszlachetnionych opakowań.

foliarka automatyczna laminator SF390A
Plotery bigująco-tnące iEcho

Pudełko i wykrojnik

Projektowanie pudełka i wykrojnika zgodnie ze standardem ECMA (lub FEFCO) korzystając z Digital Box Factory lub pobranie zamówienia z Key2Pack z projektem klienta i oddzielnym plikiem z siatką wykrojnika

Druk cyfrowy

Druk przy wykorzystaniu Twojej maszyny cyfrowej

Uszlachetnienie

Foliowanie i złocenie, srebrzenie lub nakładanie hologramu – bez matrycowo, od jednej sztuki przy wykorzystaniu SF-390 – automat lub półautomat

Wycinanie i bigowanie

Wycinanie i bigowanie na iEcho zgodnie z plikiem z Digital Box Factory. Automatyczne podanie arkusza ze stosu.

Wykorzystaj możliwości, które daje już dziś Twoja cyfrowa maszyna drukująca – rozszerzenie parku maszynowego o urządzenia z serii Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku na którym do tej pory Twoja firma nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne perspektywy rozwoju.

Zaprojektuj pudełko w prosty sposób korzystając z Digital Box Factory lub przyjmij zamówienie on-line z Key2Pack

Oprogramowanie pozwala na wybranie jednego z 169 szablonów pudełka (szablony zgodne z FEFCO/ECMA) i dopasowanie rozmiarów do potrzeb klienta.

Jako plik wyjściowy wypuszczany jest *svg lub *dxf z oznaczonymi liniami cięcia i bigowania. Taki plik jest kompatybilny z oprogramowaniem plotera wycinającego.

sprawdź dostępną w oprogramowaniu bazę modeli Fefco oraz Ecma

Wydrukuj Pudełko na swojej maszynie cyfrowej

Najwyższej jakości wydruk zagwarantowany przez Twoją maszynę drukującą jest kluczowy w procesie.

 

Uszlachetnij wydruk korzystając z Foliarki Qtopic 380F / Qtopic 380 Auto

Doskonałe rozwiązanie do foliowania druku cyfrowego, pozwalające na:
– foliowanie folia PP – błysk, mat, soft touch – niezwykle istotne przy zabezpieczaniu powierzchni od zagrożeń natury fizycznej czy czynników atmosferycznych
– złocenie, srebrzenie, nakładanie hologramu – efekty znane z wysoko nakładowych, wysoce-przetworzonych opakowań są możliwe do odtworzenia przy wykorzystaniu technologii dostępnej w Qtopic 380F. Opisywane efekty mogą tworzyć wspaniały efekt wizualny lub stanowić zabezpieczenie opakowania przez podrobieniem. Bez matrycy czy kosztów przygotowania, od jednej sztuki, przy zachowaniu rozsądnego poziomu wyceny. 

Wycinanie i bigowanie na ploterze iEcho z podajnikiem arkuszy

Załaduj plik z siatką i rozpocznij automatyczny proces wycinania i bigowania pudełka.
Innowacyjny ploter iEcho posiada podajnik ssawkowy, który umieszcza arkusz na filcowym pasie. Kamera czyta znaczniki rozpoznając położenie arkusza i rozpoczyna proces cięcia / bigowania.
Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego lub oscylacyjnego dla grubszych materiałów (6 lub 10mm), a formaty urządzenia – A2 – PK 0604; B2 – PK 0705; 1200x900mm – PK 1209 – pozwala na wykorzystanie w procesie nawet najnowocześniejszych, inkjetowych urządzeń drukujących.

 

Wykorzystaj możliwości, które daje już dziś Twoja cyfrowa maszyna drukująca – rozszerzenie parku maszynowego o urządzenia z serii Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku na którym do tej pory nie Twoja firma nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne perspektywy rozwoju.