Automatyzacja produkcji kalendarzy i nowe możliwości w drukarni ZAPOL!

Grupa Reklamowa ZAPOL to działająca na rynku szczecińskim i ogólnopolskim drukarnia, która swoją jakość buduje od 30 lat! Jako wiarygodny partner we wszelkich działaniach reklamowych dla dużych, średnich i małych firm, oferuje przede wszystkim wysokiej jakości druk cyfrowy, usługi poligraficzne i wydawnicze, ale też przygotowuje materiały i upominki reklamowe, projektuje przedsięwzięcia multimedialne (strony www, filmy), kampanie marketingowe a także organizuje szkolenia, eventy i konferencje. ZAPOL prowadzi również drukarnię internetową a w zakres działań firmy wchodzą także gazetki tematyczne, książki, czasopisma czy albumy. Do realizacji wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, promocyjnych, firmowych, czy akcydensów firma posiada drukarnię offsetową, która pozwala na większe operowanie kolorami niż w przypadku techniki cyfrowej i powielanie na formatach powyżej SRA3.

Firma spełnia wszelkie wymogi prawne i formalne, pozwalające angażować się w obszary sportu, biznesu i edukacji, wspierając je i uczestnicząc w rozwoju społeczności lokalnej (Corporate Social Responsibility), a także podejmuje inwestycje w zasoby ludzkie i liczne inicjatywy. Warto wspomnieć o nagrodach przyznanych drukarni, takich jak Diament miesięcznika „Forbes”, Certyfikat Wiarygodności Gospodarczej czy Korona Reklamy. Doświadczony zespołów opiekunów Klienta, projektantów, poligrafów, introligatorów i logistyków gwarantuje pełną dyspozycyjność i wypracował bardzo bogate portfolio firmy.

Co oczywiste, by utrzymać status lidera w swojej dziedzinie, ZAPOL podejmuje również inwestycje w zakresie rozbudowy parku maszynowego. W ostatnich tygodniach miały więc miejsce instalacje dwóch nowych maszyn, które przeprowadziła Akonda.

„W działania naszej firmy stale wpisany jest rozwój a co za tym idzie możliwość realizowania wszystkich potrzeb Klienta. Akonda nie była przypadkowym wyborem i od kilku lat obserwowaliśmy ich ofertę. Mieliśmy więc pewność, że będą to dobre wybory i sprawdzone maszyny. Począwszy od obsługi Klienta po serwis, współpraca była w pełni profesjonalna”

– zapewnia Tomasz Sobczyk Wiceprezes ds. produkcji w firmie ZAPOL.

W celu wyeliminowania czynnika ludzkiego i wprowadzenia automatyzacji procesów, a także ze względów ekonomicznych jednym z instalowanych urządzeń był CAL-one 1000, automatyzujący proces klejenia kalendarzy ściennych, który jest w stanie zastąpić 8 par rąk i może pracować z 1, 2, 3 lub 4 kalendariami lub 1, 2, 3 kalendariami i główką. Maszyna wyposażona jest w podajnik, pozwalający umieścić ponad 50-centymetrowy stos blatów. Blaty pobierane są przez ssawki, a mocne nadmuchy zapewniają właściwą separację arkuszy – zarówno pochodzących z druku cyfrowego jak i offsetowego. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej hot-melt poprzez dyszę natryskową. Od czasu instalacji przygotowanych zostało już 30 tysięcy kalendarzy.

„Dla nas CAL-one 1000 to rewolucyjne urządzenie, automatyzujące proces produkcji kalendarzy. Jeszcze szybciej jesteśmy w stanie realizować zamówienia naszych Klientów, kiedy prędkość mechaniczna maszyny to 1000 gotowych kalendarzy na godzinę!  Urządzenie działa pełną parą i spełniło wszystkie nasze założenia!

– Tomasz Sobczyk nie kryje zadowolenia.

Drugą instalowaną w grupie ZAPOL maszyną był największy ploter tnąco-bigujący iEcho serii PK – model PK1209 o powierzchni roboczej 120x90cm. Przeznaczony dla branży graficznej, reklamowej i opakowaniowej, mogący realizować niskie i średnie nakłady w wygodny i efektywny sposób. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny podajnik arkuszy i wbudowaną kamerę do dokładnego pozycjonowania obrazu na papierze. Dokładną pracę, unikalny, wysokiej jakości produkt do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni zapewniają zastosowane systemy i zintegrowana konstrukcja. Ploter posiada estetyczną obudowę a wspawana rama maszyny zapewnia stabilność.

„To nasza flagowa pozycja

– przekonuje Mariusz Bogucki, Kierownik Działu Handlowego firmy Akonda –

Dla grupy ZAPOL to możliwość realizowania różnego rodzaju artykułów reklamowych, włącznie z opakowaniami. Każdy ploter tnąco-bigujący iEcho PK umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje i znakowanie a wszystko to w obrębie jednej maszyny!”

Pneumatyczny system bigowania z naciskiem 4kg pozwala na łatwe zaginanie kartonu/papieru po obróbce a maksymalna gramatura bigowanego materiału to nawet 400g/m2. Ploter PK posiada nóż aktywny, dwa uchwyty na noże wleczone ustawialne z różnymi dociskami i głębokościami do łatwej zmiany pomiędzy materiałami a wysoka precyzja wycinana zapewnione jest przez kamerę CCD, która czyta znaczniki z 4 naroży i ustawia ścieżkę cięcia.

Tomasz Sobczyk podsumowuje –

Dajemy naszym Klientom gwarancję wzorowego wykonania nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia. Łączenie talentu naszego zespołu z możliwościami, jakie niosą nowoczesne technologie obliguje nas do realizowania zleceń na najwyższym poziomie. Ploter iEcho pozwoli nam na tworzenie wyjątkowych przedmiotów, kartek świątecznych, oryginalnych kalendarzy w nietypowych kształtach, czy notesów.”