Rema Days – W27

Zobacz nasze najważniejsze premiery roku 2018 na RemaDays 

Akonda podczas targów RemaDays zaprezentuje kilka rozwiązań ze swojej oferty, w tym premierowe. Jednym z prezentowanych rozwiązań będzie unikalna konstrukcja pozwalająca na automatyzację procesu produkcji kalendarzy trójdzielnych – urządzenie Cal One.

Urządzenie Cal One to autorski projekt, będący odpowiedzią na rozwijający się rynek kalendarzy. Jedno urządzenie pobiera plecki/blaty, nakłada linie klejowe i wkleja kalendaria pobierane z wysokiego stosu. Przy prędkościach przekraczających 1000 sztuk kalendarzy urządzenie zastępuje pracę wielu rąk oraz pozwala na zapewnienie stałej, wysokiej jakości. Pierwsze egzemplarze Cal One już pracują w polskich drukarniach i mają przebiegi liczone po 100 tys. kalendarzy i więcej na sezon.

cal one

Podczas RemaDays pierwszy raz w Polsce zostanie zaprezentowana bigówko-falcerka Galaxy, która pozwala na precyzyjne składanie (po uprzednim bigowaniu) arkuszy papieru nawet do 400 g/m2 (łamiąc w pół) oraz do 350 g/m2 (łamiąc w Z, C, bramę itp.). Urządzenie wyposażone jest w moduł wymiennej listwy bigującej, dzięki czemu każda gramatura papieru będzie złożona w poprawny sposób. Niezwykle istotnym aspektem jest prosty narząd urządzenia, a także tryby auto-pomiaru. Atrakcyjna oferta została przygotowana specjalnie na RemaDays.

Foliarka GMP Qtopic 380, która jest już stałym elementem podczas wszystkich wystaw przygotowywanych przez firmę Akonda, znajdzie się również na stoisku podczas RemaDays. Qtopic jest doskonałą foliarką do zastosowań w druku cyfrowym; pozwala też na uzyskanie niezwykłych efektów jak złocenie, srebrzenie, wybłyszczanie (imitacja lakierowania UV). Występuje w wersji z podawaniem automatycznym i ręcznym, dzięki czemu doskonale wpisuje się w środowisko zarówno małej, jak i dużej drukarni cyfrowej.

 

Cieszące się rosnącą popularnością wycinarki – kombajny introligatorskie będą miały dwóch przedstawicieli podczas targów RemaDays:

  • automat SCC
  • pół- automat SCC Mini

kombajn scc

Obydwa urządzenia tną, bigują lub perforują wizytówki, pocztówki, zaproszenia, ulotki, kupony z arkuszy o szerokości do 330 mm. Automat SCC jest wyposażony w pobieranie ze stosu, a noże rozcinające ustawiają się automatycznie. Półautomat SCC Mini wymaga ręcznego podawania arkuszy papieru, a narządzany jest za pomocą wygodnego przymiaru. Oba urządzenia potrafią skrócić proces wycinania wizytówek z kilku minut na gilotynie do mniej niż 1 minuty (przy nakładzie 120 sztuk wizytówek).

Zapraszamy na stoisko W27 w dniach 7-9.02 do Nadarzyna pod Warszawą.