Cyfrowy druk opakowań – największe na świecie firmy doradcze prognozują wysokie wzrosty sektora opakowań, towarzyszyć im będą :

  • troska o środowisko

co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję druku na żądanie, brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań

  • zmiana znaczenia i roli opakowania

z reklamy na półce w markecie, na bezpieczne opakowanie, często zgodne z identyfikacją wizualną sklepu wspierające zaprojektowaną wizję marki przy sprzedaży on-line. Dodatkowo znaczenia nabiorą praktyczne względy – opakowanie zaprojektowane do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki i ewentualnego zwrotu.

Dlatego oprogramowanie które dostarczamy w projekcie Digital Box Factory jest kompatybilne ze 169-cioma standardami pudełek największych organizacji zamującej się przemysłem opakowaniowym – Ecma w zakresie opakowań z kartonu, Fefco w zakresie opakowań z tektury.

  •  dbałość o bezpieczeństwo marki

opakowanie jako element zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami.

Z możliwościami nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu –  na druk cyfrowy, opakowania Twoich klientów będą zabezpieczone przed skopiowaniem i podrobieniem.

  • krótkie serie

relatywnie małe, ale częściej zmieniające się serie produktów umieszczane na rynku w znacznie krótszym czasie – jako narzędzie generowania popytu. Trend podbijany również przez nowe marki, często lokalne, „z sąsiedztwa” z bardziej pozytywnym odbiorem wśród klientów niż globalne koncerny.

Możliwości druku cyfrowego wraz z możliwością wycięcia i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie bez konieczności produkcji wykrojnika daje nieograniczone możliwości przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

 

Wykorzystaj możliwości, które daje już dziś Twoja cyfrowa maszyna drukująca – rozszerzenie parku maszynowego o urządzenia z serii Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku na którym do tej pory nie Twoja firma nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne perspektywy rozwoju.

Akonda prezentuje kompletną linię post-procesingową do produkcji cyfrowych, wysoko uszlachetnionych opakowań.

Projektowanie pudełka i wykrojnika zgodnie ze standardem ECMA (lub FEFCO) korzystając z Digital Box Factory lub pobranie zamówienia z Key2Pack z projektem klienta i oddzielnym plikiem z siatką wykrojnika
Druk przy wykorzystaniu Twojej maszyny cyfrowej

Foliowanie i złocenie, srebrzenie lub nakładanie hologramu – bez matrycowo, od jednej sztuki przy wykorzystaniu Qtopic 380F lub Qtopic 380 Auto

Dowiedz się więcej.

Wycinanie i bigowanie na iEcho zgodnie z plikiem z Digital Box Factory. Automatyczne podanie arkusza ze stosu. 

Dowiedz się więcej. 

 

1. Zaprojektuj pudełko w prosty sposób korzystając z Digital Box Factory lub przyjmij zamówienie on-line z Key2Pack

 

Oprogramowanie pozwala na wybranie jednego z 169 szablonów pudełka (szablony zgodne z FEFCO/ECMA) i dopasowanie rozmiarów do potrzeb klienta.
Jako plik wyjściowy wypuszczany jest *svg lub *dxf z oznaczonymi liniami cięcia i bigowania.
Taki plik jest kompatybilny z oprogramowaniem plotera wycinającego.

sprawdź dostępną w oprogramowaniu bazę modeli Fefco oraz Ecma

 

 

2. Wydrukuj Pudełko na swojej maszynie cyfrowej

 

Najwyższej jakości wydruk zagwarantowany przez Twoją maszynę drukującą jest kluczowy w procesie.

 

3. Uszlachetnij wydruk korzystając z Foliarki Qtopic 380F / Qtopic 380 Auto

 

Doskonałe rozwiązanie do foliowania druku cyfrowego, pozwalające na:
– foliowanie folia PP – błysk, mat, soft touch – niezwykle istotne przy zabezpieczaniu powierzchni od zagrożeń natury fizycznej czy czynników atmosferycznych
– złocenie, srebrzenie, nakładanie hologramu – efekty znane z wysoko nakładowych, wysoce-przetworzonych opakowań są możliwe do odtworzenia przy wykorzystaniu technologii dostępnej w Qtopic 380F. Opisywane efekty mogą tworzyć wspaniały efekt wizualny lub stanowić zabezpieczenie opakowania przez podrobieniem. Bez matrycy czy kosztów przygotowania, od jednej sztuki, przy zachowaniu rozsądnego poziomu wyceny.

Więcej informacji o złoceniu na Qtopic.

 

4. Wycinanie i bigowanie na ploterze iEcho z podajnikiem arkuszy

 

Załaduj plik z siatką i rozpocznij automatyczny proces wycinania i bigowania pudełka.
Innowacyjny ploter iEcho posiada podajnik ssawkowy, który umieszcza arkusz na filcowym pasie. Kamera czyta znaczniki rozpoznając położenie arkusza i rozpoczyna proces cięcia / bigowania.
Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego lub oscylacyjnego dla grubszych materiałów, a formaty urządzenia – A2 lub B2 – pozwala na wykorzystanie w procesie nawet najnowocześniejszych, inkjetowych urządzeń drukujących.

Więcej informacji o ploterze iEcho

 

Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji