Nowy Mega Kombajn introligatorski Ausjetech 9375BSC

To najprawdopodobniej najbardziej rozbudowany kombajn introligatorski na rynku. Bazując na sukcesach urządzeń serii SCC na polskim rynku Akonda wprowadza najnowszy, imponujący multifiniszer Ausjetech 9375BSC.

To pierwsze na rynku urządzenie, które łączy tak wiele funkcjonalności niezbędnych w każdej drukarni, automatyzuje procesy produkcyjne i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

To pierwszy multifiniszer pozwalający na umieszczenie dwóch listew z narzędziami – dzięki czemu arkusz papieru można bigować w przeciwnych kierunkach – idealne pod okładki do oprawy miękkiej – lub łączyć perforacje z bigowaniem – idealne pod kupony, ulotki składane. Wymienne listwy bigujące dostępne w szerokościach 0,6; 1; 1,4mm oraz listwy perforujące 12, 24, 48 TPI są już standardem we wszystkich urządzeniach serii SCC/BSC i zapewniają najwyższej jakości przegniecenia dla pełnego zakresu obsługiwanych gramatur od 110 do 400g/m2.

Producent zadbał o idealną ścieżkę papieru – papier podawany jest przez centralnie umieszczony pas ssący przez co nie ma praktycznie fizycznej możliwości przekosu. Jeżeli jednak przekos byłby pożądany (na przykład w sytuacji kiedy obraz jest nierówno wydrukowany) – z poziomu pulpitu sterującego za pomocą przycisków można zmienić ustawienie osiowości podajnika w stosunku sekcji odpowiedzialnej za cięcie i bigowanie. W przypadku pracy z drukiem cyfrowym elektrostatyka jest zawsze wyzwaniem – nadmuch powietrza na gilotynę powoduję, że naelektryzowane ścinki papieru są zdmuchiwane z gilotyny i wpadają na pas wyprowadzający ścinki poza urządzenie. Nadmuchy na podajniku (rozdmuchy i siła zasysania papieru sterowane niezależnie) są na tyle silne, że urządzenie doskonale pobiera arkusz po arkuszu ze sosu o maksymalnej wysokości 150mm. Dla zapewnienia ciągłości procesu, ewentualne podwójne pobrania papieru są wychwycone przez czujnik ultradźwiękowy, a niepożądany arkusz jest wyprowadzany na tacę pod podajnikiem.

Innowacyjny moduł perforacji fragmentarycznej pozwala wyeliminować wykrojniki dla większości prac. Perforacja może być wykonywana na kilka sposobów – poprzez listwę perforującą po całości i standardowy krążek perforujący po całej długości arkusza – lub poprzez moduł perforujący w poprzek arkusza w zaprogramowanym miejscu po zaprogramowanej części oraz krążki (ustawiane z pulpitu ekranu) perforujące w których ustawiany jest punkt rozpoczęcia i zakończenia perforacji.

Kaseta na dodatkowe narzędzia pozwala na zamontowanie dodatkowych krążków perforujacych, bigujących (wzdłuż akrusza) lub rozcinających, dzięki czemu możliwa jest realizacja wycinania wizytówek wydrukowanych równolegle do dłuższego boku 5-cioma użytkami.

Programowanie urządzenia odbywa się w wygodny sposób z pulpitu kontrolnego urządzenia. Programy można przywoływać przy wykorzystaniu systemu bar-codów, dzięki czemu redukujemy do minimum ilość pomyłek i zbędnej makulatury. Nowością w Ausjetech 9375 BSC jest integracja z EFI impose i bezpośrednie wysyłanie ustawień rozcinania z komputera do multifiniszera.

Kombajn introligatorski Ausjetech 9375 BSC obsługuje szerokość papieru do 370mm, prędkość urządzenia to nawet 24 arkusze na minutę (przy pracy – wycinanie spadów z arkusza A4).

Sprawdź już dziś jak kombajn introligatorski zmieni pracę w Twojej firmie.

Specyfikacja dostępna pod linkiem poniżej – https://akonda.pl/produkt/kombajn-9375bsc/