Oprawy miękkie A5 lub broszury A6 z arkuszy SRA3 w linii z maszyną cyfrową – premiery w C.P. Bourg

C.P. Bourg, belgijski producent rozwiązań do zszywania broszur i klejenia opraw miękkich EVA/PUR w połowie maja podczas 4 dniowego wydarzenia zaprezentował najnowsze rozwiązania ze swojej oferty – moduł BPM.

Moduł BPM jest unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem w druku arkuszowym, które pozwala na złożenie w pół, obrót, rozcięcie w pół arkusza, który jest podany bezpośrednio z maszyny drukującej lub podajnika. BPM jest elementem konfigurowalnym pod rodzaj produkcji w drukarni, istnieje ponad 40 konfiguracji pozwalających na realizację różnych prac.

Dzięki modułowi BPM przy druku SRA3 można przykładowo wykonać:

  • oprawy klejone w formacie zbliżonym do A4 (2 użytki z arkusza)
  • oprawy klejone w formacie zbliżonym do A5 (4 użytki z arkusza)
  • broszury A5 (4 użytki z arkusza)
  • broszury A6 (8 użytków z arkusza)

C.P. Bourg koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań zintegrowanych z arkuszowymi maszynami drukującymi od czołowych producentów. Oklejarki jak i systemy broszurujące zintegrowane w linii z maszyną drukującą posiadają pełną, dwu-kierunkową komunikację pozwalającą na zmianę parametrów w trakcie pracy, raportowanie błędów, zacięć i dodruk arkuszy jeśli istnieje konieczność. Automatyzacja produkcji wspierana jest przez JDF lub system kodów kreskowych.

Jest to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala na w 100% zautomatyzowaną produkcję broszur lub książek w różnych formatach przy wykorzystaniu pełnych możliwości zadruku arkusza i optymalizacji kosztów papieru, wydruków oraz minimalizacji czynnika ludzkiego przy produkcji.

Akonda jako dystrybutor marki C.P. Bourg w Polsce jest odpowiedzialna za dostarczanie i serwis rozwiązań C.P. Bourg wśród polskich klientów.