Ploter bigująco-tnący iEcho w warszawskim W2Print!

Sukcesem zakończyła się instalacja plotera iEcho PK0604 Plus w warszawskiej drukarni W2Print zrealizowana przez firmę Akonda.

Współpraca W2print z Akondą trwa już od kilku lat, zaufanie zostało zdobyte, a kompetencje zweryfikowane z początkiem 2019 roku, podczas instalacji najbardziej przyjaznej użytkownikowi foliarko-złociarki GMP Qtopic 380F. Qtopic pozwala drukarni W2Print na produkcję złoceń na dyplomach, zaproszeniach i materiałach reklamowych wyróżniających się od standardów.

Z końcem 2020 roku zespół W2Print zdecydował się na ploter bigująco-tnący iEcho PK 0604 PLUS. Na decyzję znaczący wpływ miał walor automatyzacji pracy – ploter wyposażony jest w podajnik arkuszy (do formatu 64x45cm), automatyczne ładowanie na przestrzeni roboczej i automatyczny rozładunek wyciętych arkuszy, co praktycznie eliminuje jednego operatora. Maszyna wyposażona jest w dwa noże wleczone, co idealnie wpisuje się w główną potrzebę drukarni, czyli rycowanie i wycinanie naklejek drukowanych na papierze samoprzylepnym. Pozycjonowanie wydruku odbywa się dzięki odczytywaniu pozycji znaczników przy wykorzystaniu kamery – rozwiązanie zapewnia dokładność do ułamków milimetra.

Poza nacinaniem i wycinaniem papieru samoprzylepnego iEcho PK0604 Plus wycina papiery kredowane, kartony, PET, folię magnetyczną a przy wykorzystaniu noża oscylacyjnego również tekturę falista i litą czy spienione PCV.
Zamontowane kółko bigujące pozwala na realizację pudełek, nietypowych zaproszeń składanych, metek i podobnych produktów.

Instalacja iEcho PK0604 Plus przyniosła warszawskiej drukarni W2Print automatyzację i redukcję kosztów produkcji naklejek oraz możliwość zaproponowania klientom nowych, niestandardowych produktów, pozwalających im wyróżnić się z tłumu.

Dowiedź się więcej o ploterach iEcho i Digital Box Factory – cyfrowej linii do produkcji opakowań – https://akonda.pl/ploter-bigujaco-tnacy-iecho-z-automatycznym-podajnikiem/