Zaproszenie na konferencję – CYFROWA REWOLUCJA – ODKRYJ NOWE HORYZONTY W ŚWIECIE OPAKOWAŃ

 • 21-06-2023 oraz 22-06-2023
 • Kowale (koło Gdańska) ul. Energetyczna 15

Projektowanie, druk, uszlachetnianie i procesy wykończeniowe w produkcji opakowań nisko i średnionakładowych to wiodące tematy naszej konferencji. Niemniej prezentowane rozwiązania drukujące, uszlachetniające i introligatorskie są odpowiednie także do druku materiałów reklamowych, książek, katalogów, zaproszeń oraz wizytówek

Produkcja opakowań nisko i średnionakładowych stała się wymogiem rynku. Wiemy, że jest ona nie lada wyzwaniem dla części z tradycyjnych drukarń. Podczas naszej konferencji doradzimy czym kierować przy wyborze linii do cyfrowej produkcji opakowań i odpowiemy na niektóre z nurtujących pytań.

 • Jak zaprojektować i wyprodukować opakowania, by klient po nie jak najczęściej sięgał i czym się przy takim projektowaniu kierować?
 • Opakowanie eko a może opakowanie z kolorami specjalnymi i atrakcyjnym uszlachetnieniem?
 • Marketing sensoryczny jest obecnie wymogiem na rynku opakowań. Czy sensorycznie oddziaływać na odbiorce poprzez ciekawą fakturę papieru, czy może uszlachetniać lakierem 3D i/lub folią?
 • Jak efektywnie wycinać i bigować opakowania niskonakładowe?
 • Na jakie innowacje cyfrowych urządzeń drukujących, uszlachtniających i wycinających zwracać uwagę, by stać się ważnym graczem wśród drukarń zajmujących się produkcją niskonakładowych opakowań i etykiet?

Podczas naszej konferencji wysłuchasz ciekawych wystąpień na tematy związane z produkcją opakowań. Przejdziemy przez procesy projektowania, drukowania, uszlachetniania oraz finiszingu. A w części warsztatowej będzie okazja by zobaczyć jak pracuje i z jakich rozwiązań korzysta współczesna drukarnia nastawiona na produkcję opakowań. Konferencja jest multibrandowa, dlatego każdy może znaleźć tutaj odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Będzie to okazja, aby zobaczyć podczas pracy dwie różne linie produkcyjne. Pierwsza linia będzie kładła nacisk na ciekawe i bogate uszlachetnienie. Wykorzystamy dodatkowe kolory specjalne, sleeking, lakier 3D a wszystko po to, aby uzyskać produkt atrakcyjny dla klienta końcowego. Druga linia będzie zgodna z modnym w niektórych obszarach kierunkiem eko. Będzie to druk w CMYK-u na atrakcyjnych ozdobnych podłożach. W obu liniach postawimy na marketing sensoryczny. W pierwszej linii będzie on oparty na lakierze 3D. W drugiej linii na wrażeniach dotykowych związanych z papierem ozdobnym.

DO KOGO ADRESUJEMY KONFERENCJĘ?

 • Do producentów wysokonakładowych wolumenów opakowań, borykających się z trudnymi pytaniami o realizacje krótkich serii.
 • Do tych którzy obecnie drukują dla rynków reklamowych, wydawniczych, akcydensowych a chcieliby wejść na rynki związane z drukiem opakowań, metek, etykiet.
 • Do tych, którzy są zainteresowani niskonakładową produkcją pudełek, metek lub etykiet. Prezentowane multibrandowe rozwiązania są dedykowane do druku zarówno na kartonach, papierach ozdobnych jak i na papierach samoprzylepnych
 • Do producentów opakowań personalizowanych
 • Do grafików i agencji projektowych związanych z rynkiem opakowań, etykiet samoprzylepnych oraz metek
 • Także do tych którzy zamierzają pozostać przy produkcji materiałów reklamowych, wydawniczych, czy akcydensowych a są ciekawi co w trawie piszczy jeśli chodzi o współczesne rozwiązania związane z drukiem cyfrowym, zaawansowanym uszlachetnianiem oraz finiszingiem.

Agenda

Część warsztatowa poranna

 • 9.00 do 11.00
Część warsztatowa poranna. Na parterze budynku. Prezentowana będzie symulacja dwóch modeli drukarń cyfrowych do produkcji nisko i średnionakładowych opakowań. Pierwszy model drukarni to linia technologiczna nastawiona na użycie kolorów dodatkowych i zaawansowanego uszlachetnienia. Drugi model drukarni to linia technologiczna do druku w CMYK na papierach ozdobnych bez uszlachetniania.

Część wykładowa 11.00 – 13.10 (130 minut) Sala wykładowa na pierwszym pietrze.

 • 11.00 do 11.10 (10 minut)

DKS „Przywitanie gości” – Andrzej Ćwikliński – DKS

 

 • 11.10 do 11.25 (15 minut)

Digital Box Factory – wycięte pudełko już od 1 sztuki Dominik Szulim – Akonda

 

 • 11.25 do 11.55 (30 minut)

Projektowanie dla druku cyfrowego – Maja Aleksandra – Pelc, Studio Projektowe Pelc&Partners

 • 11.55 do 12.10 (15 minut)

Nieważne co wymyślisz – mamy na to papiery Ewelina Tobiasz – ZING

 • 12.10 do 12.25 (15 minut)

Fujifilm Revoria Press PC1120 – aplikacje dotychczas niedostępne dla druku cyfrowego – Agnieszka Głowacka – Fujifilm Polska

 • 12.25 do 12.40 (15 minut)

Przygotowanie plików graficznych do druku w sześciu kolorach-kluczowe aspekty -Marek Czarnocki – Fujifilm Polska

 • 12.40 do 12.55 (15 minut)

Mocne strony urządzeń Canon w obszarze kolorowego druku produkcyjnego – Michał Młynarczyk – Canon Polska

 • 12.55 do 13.10 (15 minut)

Część trzecia i najważniejsza – uszlachetnianie – Mateusz Wożniak – Konica Minolta Business Solutions Polska

 • 13.10 – 14.10 (60 minut)

Lunch i czas na rozmowy indywidualne

Część warsztatowa popołudniowa 14.10 – 16.30 (140 minut) Na parterze budynku

 • 14.10 do 16.30

Część warsztatowa popołudniowa. Na parterze budynku. Ciag dalszy pokazów indywidualnych i testów rozpoczętych podczas części warsztatowej porannej.

 • 14.30

Losowanie nagród dla uczestników.

O prezentowanych rozwiązaniach

FUJIFILM REVORIA PRESS PC1120

Przemysłowe urządzenie do druku w sześciu kolorach w jednym przelocie. Dostępne kolory specjalne to: złoty, srebrny, biały, różowy, przezroczysty punktowy oraz przezroczysty texture do papierów fakturowanych. Kolory specjalne możemy umieszczać jako spodnie (poza clear) oraz jako wierzchnie. Taka konfiguracja w połączeniu z modułem do zdejmowania ładunków elektrostatycznych daje świetne rezeultaty nie tylko w przypadku druku na papierze, ale także w przypadku druku na foliach przezroczystych oraz podłoży metalizowanych. Dodanie jako koloru specjalnego różowego poza drukiem typu spot on, daje ogromne możliwości w uzyskiwaniu szerszego gamutu kolorystycznego. To wszystko powoduje, że Revoria jest produktem do szerokiego zastosowania od opakowań po fotoalbumy.

CANON imagePREES V1000

Urządzenie dla drukarń wymagających wysokiej jakości przy zachowaniu średniego miesięcznego wolumenu na poziomie powyżej 50 tysięcy przelotów. W stosunku do poprzednich modeli Canon wyróżniają ją: automatyczne chłodzenie arkuszy po wyjściu z utrwalania oraz automatyczna kalibracja za pomocą wbudowanych spektrofotometrów. Innowacje w nowym modelu idą w parze z zachowaniem świetnych rezultatów w druku na papierach fakturowanych – co było cechą charakterystyczną poprzednich modeli. Urządzenie wyposażone w opcję dodatkową Multi-drawer Paper Deck-E1 jest bardzo skuteczne w podaniu zarówno niskogramaturowych jak i wysokogramaturowych podłoży.

KONICA MINOLTA AccurioShine 3600

Urządzenie do punktowego uszlachetniania lakierem z efektami 2D oraz 3D o grubości od 21 do 116 mkm. Doskonałe narzędzie do nadania efektów marketingu sensoryczneego dla opakowań premium, etykiet, katalogów produktów, wizytówek, kart menu, okładek książek i wielu innych produktów projektowanych kreatywnie z efektami wow.

iEcho z serii PK.

Ploter tnący z funkcją bigowania to narzędzie do produkcji niskonakładowych opakowań, naklejek, teczek i wielu innych produktów poligraficznych. Tnie, nacina, biguje i perforuje już od jednej sztuki produktu docelowego bez konieczności wykonywania kosztownych wykrojników. Ploter standardowo jest wyposażony w dwa noże wleczone, kółko bigujące oraz opcjonalnie w nóż oscylacyjny, nóż aktywny, kamerkę CCD czytającą znaczniki.

Rejestracja

zarejestruj się na stronie naszego partnera:
https://dks.pl/wydarzenia/cyfrowa-rewolucja#rejestracja