Zrównoważony rozwój DTG z Aeoon!

Aeoon to firma kierująca swoją ofertę do wszystkich zajmujących się drukiem na gotowych tekstyliach, firm związanych z branżą DTG i DTF lub zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności. Potrzeby Klientów od samego początku były w centrum uwagi firmy, co stworzyło misję tworzenia najszybszych, najbardziej przyjaznych dla środowiska i najtrwalszych cyfrowych drukarek tekstylnych, które produkowane są w Austrii z wielką dbałością, precyzją i zaangażowaniem.

-„Podejście Aeoon do Klienta i partnerów biznesowych nie mogło umknąć naszej uwadze”

– zauważa Fryderyk Wiernicki, współwłaściciel firmy Akonda Tex, autoryzowanego dystrybutora Aeoon w Polsce!

–„Ogromny entuzjazm dla technologii druku jest  bezkompromisową siłą napędową dla ciągłej optymalizacji ich produktów pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości. To nie pozostawia wątpliwości, że sprzedajemy najlepsze maszyny na polskim rynku.”

W Aeoon Technologies dominuje filozofia traktowania wszystkich pracowników, dealerów, klientów i partnerów jak rodziny. Od lat gwarantuje ona udane i trwałe partnerstwo, oferując niezrównaną obsługę i wsparcie, a także niezawodne i trwałe relacje biznesowe. 

Wszystkie urządzenia są produkowane w nowo wybudowanej, energooszczędnej siedzibie w Tyrolu w Austrii, w Kramsach i to tu odbywa się cały proces od projektu do produkcji właśnie. W znajdującym się tam centrum innowacji i centrum badawczo-rozwojowym odbywają się przyspieszone testy alfa i beta, więc każdy element jest wielokrotnie testowany, aby upewnić się, że produkty spełniają potrzeby klientów. Technolodzy skupiają się na zaopatrywaniu się od lokalnych i regionalnych dostawców, gdy tylko jest to możliwe. Partnerstwo lokalne oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska, bardziej wydajną logistykę i większą elastyczność dla technologii. Właśnie dzięki takiemu środowisku pracy, spójnej filozofii dostawców i pracowników, Aeoon jest w stanie dostarczać klientom urządzenia niezawodne i solidne.

Dzięki innowacyjnej technologii DTG Aeoon oferuje możliwość wydajnej i opłacalnej pracy w procesie drukowania na żądanie (POD). Proces ten znacząco ogranicza zużycie zasobów naturalnych, procesów transportowych i logistycznych, energii oraz odpadów tekstylnych. Firma wyznacza obecnie światowe standardy w zakresie niskiego zużycia wody, efektywności energetycznej, proporcji materiałów nadających się do recyklingu, unikania plastikowych części i żywotności drukarek DTG.

Lokalnych dostawców producent preferował od samego początku, uzyskując gwarancję, że każdy komponent produkowany i używany w maszynach jest zgodny z filozofią zrównoważonego rozwoju i pomaga zredukować emisje transportowe. Dzięki podjętym wysiłkom Aeoon jest w stanie dostarczać najnowsze materiały eksploatacyjne zatwierdzone przez GOTS®, wciąż udoskonalając tusze na bazie wody a także płyny do czyszczenia i gruntowania. Producent oferuje rozwiązania w zakresie atramentów o najniższych LZO i HAP, dążąc do wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń LZO (lotne związki organiczne).

Warto wspomnieć, że wraz z otwarciem Centrum Innowacji w 2020 roku, Aeoon Technologies uruchomiło długoterminową strategię, zapewniającą niezrównaną obsługę i pełne wsparcie w branży DTG. Profesjonalny i doświadczony zespół zajmuje się optymalizacją work-flow, jakości druku, zdolności produkcyjnych, ochroną środowiska i innymi istotnymi wyzwaniami. Centrum Innowacji, posiada również własne laboratorium, gdzie technicy i szkoleniowcy ds. druku doskonalą swoje umiejętności i wiedzę, aby zapewnić sprawne rozwiązywanie problemów i spersonalizowaną obsługę klienta. Centrum Innowacji jest bezpośrednio połączone ze wszystkimi działami, co umożliwia płynną i szybką komunikację a każdy pracownik informowany jest na bieżąco o najnowszych osiągnięciach. Jest to też idealna platforma do prezentacji dla partnerów biznesowych i Klientów, którzy chcieliby na żywo zobaczyć wszystkie urządzenia.

DOPASOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

W serii Hybrid – Aeoon pierwszy raz stworzył prawdziwe połączenie sitodruku i cyfrowego druku na tkaninach, łącząc w sobie zalety obu tych technologii. Dla firm o dużych potrzebach produkcyjnych jest to rozwiązanie idealne, które oferuje unikalny zestaw elastyczności produkcyjnych i może drukować na zdywersyfikowanych materiałach z lub bez obróbki wstępnej. Zintegrowane kombinacje obu procesów druku pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności w zużyciu białego atramentu, przy jednoczesnym zapewnieniu unikatowej jakości I trwałości zadruku!

Najszybszy zwrot z inwestycji spośród wszystkich maszyn drukujących DTG dostępnych na rynku gwarantuje opracowana dla klientów o wysokich potrzebach produkcyjnych, zarówno dla dużych serii tego samego wzoru, jak i pojedynczych egzemplarzy – Seria Kyo. To połączenie bezawaryjnej pracy, niezrównanej jakości i szybkości, z najwyższej jakości komponentami przemysłowymi, a także maksymalna objętość, maksymalny obszar zadruku i maksymalna wydajność!

Najbardziej odpowiednią drukarką dla firm o dużych rozmiarach produkcji i wymaganiach automatyzacji, które chcą pozostać konkurencyjne i dobrze przygotowane do produkcji zgodnie z przyszłymi wymaganiami rynku jest seria Kyo Link. Gwarantuje ona pracę z najbardziej zaawansowanymi technologicznie drukarkami DTG na rynku.

Z kolei dla firm nowych lub doświadczonych Aeoon stworzył serię Compact, wysokowydajne przemysłowe drukarki tekstylne w mniejszej obudowie niż maszyny z flagowej serii Kyo, ale również oferujące wysoką wydajność i niezrównaną jakość druku. Co niezmiernie istotne, oprogramowanie automatycznie dostosowuje biały podkład, optymalizując koszt wydruku, znacznie obniżony w porównaniu z konkurencją.

Dla tradycyjnych firm, produkujących w technice sitodruku, realizujących większe zamówienia, trend w kierunku krótkich serii stanowi poważne ryzyko biznesowe, zwłaszcza w połączeniu z niedoborem siły roboczej i oczekiwaniem szybkiego wykonania zlecenia. Dlatego właśnie wiele tradycyjnych sitodrukarni dodało technologię DTG, rozszerzając tym samym zasięg rynku i spełniając jednocześnie wymagania klientów, nie zawsze potrzebujących dużych nakładów. Zgodnie z raportem sporządzonym przez Grand View Research, przewiduje się, że segment druku cyfrowego na koszulkach stanie się najszybciej rozwijającym się obszarem, odnotowując CAGR (złożony roczny wskaźnik wzrostu) na poziomie 10,7% w latach 2021-2028! Owszem, przejście branży odzieżowej na DTG przypomina poniekąd przejście przemysłu poligraficznego na drukarki cyfrowe na przełomie XX i XXI wieku. Podobnie jak drukowanie odzieży, małe nakłady na papier były zbyt drogie, wymagały kilkutygodniowego czasu realizacji, a błędy kosztowne były zarówno dla klientów, jak i drukarzy. Wraz ze wzrostem popularności druku cyfrowego, coraz więcej drukarzy inwestowało więc w maszyny cyfrowe, wiedząc już, jak zoptymalizować wydruki i dostrzegając korzyści płynące z opłacalnego drukowania prac o dowolnych nakładach.

Istnieje wiele rodzajów drukarek DTG, które różnią się ceną i jakością, dlatego ważne jest, aby Klient znalazł dla siebie tę, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to poważna inwestycja, warto więc wcześniej określić swoje cele produkcyjne i potrzebną przepustowość, by w możliwie najkrótszym czasie zobaczyć zwrot z inwestycji. Akonda Tex, jako dystrybutor Aeoon w Polsce pomoże wskazać najlepszą drukarkę względem wielkości, ceny i przepustowości. 

Całkowity koszt inwestycji obejmuje cenę początkową, tygodniową wydajność, koszty atramentu, koszty operatora i inne ważne kwestie jak niezawodność i żywotność. Prawdziwe drukarki klasy przemysłowej, takie jak Aeoon Kyo 3-12, mają żywotność około 15 lat, co może być ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością niż inne dostępne drukarki.

Aeoon Technologies nieprzerwanie podejmuje inwestycje, aby zapewnić przyszłym pokoleniom przyjazną planetę, nie uznając kompromisu w kwestii zrównoważonego rozwoju. Priorytetem jest zapewnienie nie tylko najlepszych rozwiązań dla rynku DTG, ale również zapewnienie rozwiązań najbardziej ekologicznych! To jednocześnie najbardziej profesjonalny kontakt w sprawie kompletnych rozwiązań w sektorze cyfrowego druku tekstylnego. Od jednego producenta Klient otrzymuje drukarki DTG, maszyny do obróbki wstępnej, suszarki, falcerki i płyny – wszystko, co niezbędne do sprawnej produkcji nadruków na tekstyliach.

Posiadanie dedykowanego zespołu wsparcia jest bardzo istotne, dlatego wszyscy pracownicy serwisu po stronie dystrybutora są w pełni wyszkoleni w zakresie obsługi i konserwacji drukarek. Współpraca i konsultacje pomagają określić i opracować najlepsze rozwiązanie dla sposobu pracy Klienta. Akonda Tex zapewnia szkolenie, mające zapewnić, największy zwrot z inwestycji i gwarantuje opcje pomocy technicznej na miejscu i zdalnej, a także zapobiegawcze wizyty konserwacyjne, które zapewnią zminimalizowanie przestojów.

Co ważne, podkreślając wsparcie dla Klienta – profesjonalny zespół serwisowy Aeoon w Austrii  jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! Wszystkie te kroki pozwalają firmie lepiej zrozumieć potrzeby klientów, dzięki czemu może produkować urządzenia dostosowane względem gabarytów, wydajności, czy prędkości. W ciągu ostatnich 10 lat firma Aeoon wypracowała sobie markę jako producent najszybszych przemysłowych drukarek DTG na świecie.