Digital Box Factory

Potencjał druku cyfrowego połączony z możliwością wycinania i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie, bez konieczności produkcji wykrojnika, to dosłownie nieograniczone perspektywy przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

Firma Akonda zapewnia, że warto wykorzystać w pełni możliwości własnych maszyn drukujących, rozszerzając park maszynowy o urządzenia z serii Digital Box Factory. To zupełnie nowe perspektywy na zdobycie tak szybko rozwijającego się rynku opakowań.

– Zmienia się znaczenie i rola opakowania z reklamy na półce w markecie, na bezpieczne opakowanie, które często jest zgodne z identyfikacją wizualną sklepu i wspiera zaprojektowaną wizję danej marki przy sprzedaży on-line. Dodatkowo znaczenia nabierają też względy praktyczne, gdzie opakowanie zaprojektowane jest do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki a także ewentualnego zwrotu. Wszystko to przy wspieraniu troski o środowisko, poprzez brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań, co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję cyfrowego druku na żądanie – mówi Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda.

Największe na świecie firmy doradcze prognozują wysokie wzrosty sektora opakowań przy wsparciu właśnie druku cyfrowego. Właściciele drukarni szybko zwrócili uwagę na te nowe możliwości, nie tylko dostrzegając proponowane rozwiązania, ale również je doceniając. To dlatego, że oprogramowanie, które dostarcza Akonda w projekcie Digital Box Factory jest kompatybilne ze 169-cioma modelami pudełek największych organizacji zajmujących się przemysłem opakowaniowym – ECMA w zakresie opakowań z kartonu i FEFCO w zakresie opakowań z tektury. Takie rozwiązania dają możliwość produkowania relatywnie małych, ale częściej zmieniających się serii produktów umieszczanych na rynku w znacznie krótszym czasie, jako narzędzie generowania popytu. Oprogramowanie pozwala na wybranie modelu pudełka (szablony zgodne z FEFCO/ECMA) i dopasowanie rozmiarów do potrzeb klienta. Plik wyjściowy generowany jest z liniami cięcia i bigowania i jest on jest kompatybilny z oprogramowaniem plotera wycinającego.

O ile kluczowy w procesie jest najwyższej jakości wydruk, to możliwości foliarek Qtopic 380 dostępnych w Akondzie podniosą jeszcze dodatkowo jakość produktu. To doskonałe rozwiązanie do foliowania druku cyfrowego, pozwalające na foliowanie foliami PP – błysk, mat, soft touch, co jest niezwykle istotne przy zabezpieczaniu powierzchni od zagrożeń natury fizycznej czy czynników atmosferycznych. Dzięki technologii dostępnej w GMP Qtopic 380 możliwe są do odtworzenia uszlachetnienia znane z wysokonakładowych, wysoce-przetworzonych opakowań takie jak – złocenie, srebrzenie, nakładanie hologramu. Mogą tworzyć one wspaniały efekt wizualny lub stanowić zabezpieczenie opakowania przed podrobieniem. Co ważne – wszystko to bez matrycy czy kosztów przygotowania, od jednej sztuki, przy zachowaniu rozsądnego poziomu wyceny.

Kolejny etap produkcji to innowacyjny ploter tnąco-bigujący iEcho, wyposażony w podajnik ssawkowy, który transportuje arkusz na filcowy pas. Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego lub oscylacyjnego dla grubszych materiałów, przez co ploter tnąco-bigujący iEcho serii PK znajdzie zastosowanie w branży graficznej, reklamowej, opakowaniowej, do realizacji niskich/średnich nakładów w wygodny i naprawdę efektywny sposób. iEcho PK umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje – wszystko to w obrębie jednej maszyny. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny podajnik arkuszy, wbudowaną kamerę CCD do dokładnego pozycjonowania obrazu na papierze. Zastosowane systemy zapewniają dokładną pracę, unikalny, wysokiej jakości produkt do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni. Pneumatyczny system bigowania z naciskiem 4000 g pozwala na łatwe zaginanie kartonu/papieru po obróbce. Maksymalna gramatura bigowanego kartonu/papieru to nawet 400g/m2.

iEcho to globalny dostawca ploterów tnąco-bigujących dla różnych branż, posiadający innowacje wpisaną w DNA organizacji, który daje możliwość obróbki materiałów takich jak spienione PCV, naklejki, pianki, folie odblaskowe, karton, papier, tekture falistą, tekturę litą, poliwęglan, folię magnetyczną czy inne. Możliwości oprogramowania dostarczonego przez Akondę wraz z iEcho PK / PK PLUS to automatyczne dopasowanie danych do wycinania, bigowania, perforacji i innych procesów bez ręcznego ustawiania, plugin ze znacznikami cięcia dostępny dla Corel Draw i Adobe Ilustrator, 6 różnych metod ustawiania znaczników cięcia, automatyczne łączenie segmentów w pliku z siatką, w celu zwiększenia wydajności czy automatyczne diagnozowanie błędów przez zdalny dostęp do parametrów urządzenia.

– Cała linia Digital Box Factory daje drukarniom ogromne możliwości rozwoju. To bardzo budujące mieć swój udział we wspieraniu Klientów, którzy w konsekwencji będą realizować potrzeby swoich odbiorców. Gwarancja najwyższej jakości i możliwość realizowania nowego rodzaju produkcji, to zapewnienie sukcesu na najbliższe lata – podsumowuje Dominik Szulim.

 

Zobacz więcej na:

https://akonda.pl/akonda-digital-box-factory-zwieksz-oblozenie-cyfrowych-maszyn-drukujacych-w-twojej-drukarni/